Duathlon Energy Triathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events

Duathlon energy

14.04.2019 2745

Cześnik i Kuster najlepsi - LOTTO Duathlon Energy Rumia za nami!

Przepiękne słońce, zimny wiatr, niska temperatura - warunki w tegorocznym LOTTO Duathlon Energy 2019 w Rumi nie były łatwe dla zawodników. Zimowe przygotowania nie poszły jednak w las, czego efektem są świetne wyniki poszczególnych uczestników w trzech kategoriach wyścigu. Znamy już mistrzów Polski Elity, mistrzostw Polski Młodzików i Juniorów Młodszych oraz mistrzostw Polski Age Group.

Zgodnie z protokołem zawodów rangi mistrzowskiej chwilę po 11:00 uczestnicy odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. LOTTO Duathlon Energy 2019 otworzyli oficjalnie zastępca burmistrza Rumia, Piotr Wittbrodt oraz dyrektor MOSiR Rumia, Jolanta Król. Chwilę później zawodnicy pierwszego wyścigu mistrzostw Polski Age Group jeszcze szybko próbowali dogrzać swoje organizmy, a punktualnie o 11:15 wystartowali pierwsi biegacze. 

 

Mistrzostwa Polski Elity 

Bezkonkurencyjna wśród kobiet okazała się Maria Cześnik (czas 01:04:22), która na metę przybiegła z przewagą ponad dwóch minut nad drugą Marią Pytel (01:06:36). Tym samym Cześnik udowodniła, że w Polsce na chwilę obecną nie ma zawodniczki, która mogłaby z nią konkurować. - Kilka dziewczyn nie przyjechało do Rumi i nie mogły wystartować, jak np. Roksana Słupek. Każde zwycięstwo cieszy, mam nadzieję, że to będzie udany sezon - powiedziała na mecie złota medalistka. Na trzeciej lokacie uplasowała się Natalia Zych z czasem 01:08:40. 

- Jestem zadowolona z drugiego miejsca, nawet traktuje je jak zwycięstwo. Wiem bowiem dobrze, że Marysia Cześnik jest całkowicie poza zasięgiem, o czym mówią czasy. Natomiast wiemy dobrze jakiej klasy jest to zawodniczka, dlatego żadnym wstydem stanąć na drugim stopniu podium, skoro wyżej jest dwukrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich - skomentowała Maria Pytel. 

W rywalizacji mężczyzn wygrało doświadczenie. Tak zresztą powiedział na mecie Sylwester Kuster (czas 00:57:18), który przez cały wyścig „czaił” się za czołówką, natomiast skutecznie zaatakował pod koniec wyprzedzając Jacka Krawczyka. - Wiem, że Jacek się nie obrazi, ale zadecydowało moje doświadczenie. Nieco przewidziałem scenariusz wyścigu, dlatego wiedziałem jak rozłożyć siły - komentował na głębokim wdechu złoty medalista mistrzostw Polski Elity. 

Jacek Krawczyk prowadził przez większość wyścigu i na metę dobiegł z czasem 00:57:23. Trzeci uplasował się zawodnik lokalnego klubu UKS Tri-Team Rumia, Kamil Damentka  - czas 00:57:32. Jeszcze chwilę przed startem Damentka nie mógł się zdecydować nad ostatecznym ubiorem, ale koniec końców postawił na czapkę, która miała go uchronić przed wiatrem. 

 

Mistrzostwa Polski Age Group

W wyścigu amatorów bezkonkurencyjny okazał się drugi rok z rzędu Michał Czapiński - czas 00:55:53. Od początku narzucił szybkie tempo i uciekł pozostawiając stawkę daleko z tyłu. Drugi na mecie zameldował się z czasem 00:57:07 Jakub Ruciński

- Miałem trochę problemów na zmianie, ale cieszę się, że nie wpłynęło to na ostateczny wynik. Michał był poza zasięgiem, dlatego jestem zadowolony z wyniku - mówił Ruciński.

Na trzecim miejscu uplasował się Daniel Jakimiuk (czas 00:57:07), który do Rumi przyjechał aż ze Szklarskiej Poręby. 

Wśród kobiet najszybsza okazała się Urszula Kafarska z czasem 01:03:26. Na mecie wyglądała na  lekko zaskoczoną i pytana jaką minę mieli mężczyźni, gdy ich wyprzedzała, odpowiedziała - groźną, ale może to przez ten wiatr? - śmiała się Kafarska. Nieco później na mecie zameldowała się Anna Halska z czasem 01:05:24. 

 

Mistrzostwa Polski młodzików i juniorów młodszych 

Emocji nie brakowało, jak zawsze, w biegu młodzików i juniorów młodszych. Pełni energii, pasji i dążący do Elity, młodzi adepci postawili na mocne tempo wyścigu. Pierwszy na mecie zameldował się Maksymilian Kopiczko z czasem 00:30:50. Tylko 10 sekund później swój wyścig ukończył Jakub Bogusiewicz z czasem 00:31:00. 

Wśród dziewczyn pierwsza przybiegła utalentowana Józefina Młynarska z czasem 00:34:59. Warto podkreślić, że młodzi zawodnicy po ukończonym wyścigu zachowywali się z ogromną klasą. Jeden drugiemu gratulował, inni się pocieszali. Taka postawa cieszy i pokazuje, że rywalizuje się na trasie, ale poza trzeba okazywać sobie wzajemny szacunek. 

 

BRAŁEŚ UDZIAŁ W LOTTO DUATHLON ENERGY 2019? SPRAWDŹ SWÓJ CZAS I MIEJSCE!

Pogoda? Żaden problem

Organizatorzy obawiali się, że pogoda może mocno rozdawać karty. Zawodnicy zabezpieczyli odpowiednio swoje organizmy przed wiatrem. Większość z nich przyznawała nawet, że taka pogoda bardziej motywuje i testuje sportowy charakter. 

- O wiele bardziej wolę startować przy takiej temperaturze. Jak jest zbyt ciepło, to nie są moje klimaty - mówił na mecie Sylwester Kuster. 

- Wystarczy odpowiednio się ubrać, zabezpieczyć ciało i nic nie jest straszne - dodawała Maria Cześnik. 

Następny LOTTO Duathlon Energy w Ustce!

Pierwsza odsłona cyklu LOTTO Duathlon Energy za nami! To dopiero początek tegorocznych emocji. Już za dwa tygodnie zapraszamy na duathlon w Ustce. Będzie to świetna okazja do sprawdzenia swojej formy po Wielkanocy, tuż u progu triathlonowego sezonu. 

 

Pozostałe imprezy LOTTO Duathlon Energy:

Ustka - 28.04.2019 r.

Gniewino - 22.09.2019 r. - Mistrzostwa Polski na dystansie STANDARD (10-40-5)

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Partner Mistrzostw Polski w duathlonie

Patron medialny

Patron medialny cyklu

Aktywni - Swim, Bike, Run