Duathlon Energy Triathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events

Duathlon energy

09.10.2020 810

Już w niedzielę LOTTO Duathlon Energy w Rumi!

##CZASnaCIEBIE, #Rumia

Już po raz czwarty miasto Rumia ma zaszczyt gościć imprezę rangi Mistrzostw Polski w duathlonie LOTTO Duathlon Energy na dystansie sprinterskim. W Rumi zawodnicy zmierzą się o tytuły Mistrzów Polski we wszystkich kategoriach wiekowych obejmujących sport wyczynowy, młodzieżowy oraz amatorów w grupach wiekowych co 5 lat.

- Duathlon dla przypomnienia, dla mniej wtajemniczonych, to wytrzymałościowa wielobojowa dyscyplina sportowa, w której zawodnicy kolejno: biegną, jadą na rowerze i ponownie biegną. Mistrzostwa odbędą się pod auspicjami Polskiego Związku Triathlonu przy wsparciu finansowym Totalizatora Sportowego właściciela marki LOTTO, miasta Rumi, Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku oraz Starostwa Powiatowego w Wejherowie - mówi Piotr Netter, pomysłodawca i dyrektor zawodów w Rumi.

Program sportowy zawodów przewiduje cztery wyścigi. O 10:00 wystartuje 250 amatorów, którzy wystartują metodą ROLLING START czyli w formule rozporoszonej: 4 zawodników co 4 sekundy, aby być w zgodzie z przepisami dotyczącymi przeciwdziałania pandemii Covid19. Dystans dla amatorów to (5,0km+20,0km+2,5km).

O 13:10 odbędzie start żaków (12-13 lat). Jest to impreza towarzysząca dedykowana najmłodszym w formule „FOR FUN” na krótkich dystansach (1,25km+ 5,6km+ 0,5km). Udział potwierdziło 20 zawodniczek i zawodników.

O 13:50 nastąpi start do Mistrzostw Polski młodzików (14 – 15 lat) i juniorów młodszych (16-17 lat). Do rywalizacji przystąpi 60 zawodniczek i zawodników na dystansach (2,5km+10,8km+ 1,25km).

Start głównego wyścigu czyli Mistrzostw Polski dla Elity, młodzieżowców oraz juniorów przewidziano na godzinę 15:00. Udział w tym wyścigu potwierdziło 30 zawodniczek i zawodników.

- Faworytami głównego wyścigu wśród mężczyzn powinni być wielokrotni mistrzowie Polski w triathlonie na dystansie sprinterskim i olimpijskim: Sylwester Kuster (ubiegłoroczny zwycięzca z Rumi), Kacper Stępniak (zawodnik lokalnego UKS Tri-Team Rumia, zwycięzca MP w Rumi w latach 2017-2018) oraz Przemysław Szymanowski. Ale ich głównymi rywalami powinni być Piotr Ławicki oraz Igor Siódmiak. W rywalizacji kobiet jest mniejsza konkurencja, która wyłoni nową mistrzynię Polski. O zwycięstwo powinny powalczyć: Maria Pytel, Zuzanna Sudak, Aleksandra Jędrzejewska, Natalia Rypel oraz Joanna Wożniak – wskazuje faworytów Piotr Netter.

Patronat nad imprezą objęli:

Minister Sportu Pani Danuta Dmowska – Andrzejuk,

Marszałek Województwa Pomorskiego Pan Mieczysław Struk,

Starosta Powiatu Wejherowskiego Pani Gabriela Lisius,

Burmistrz Miasta Rumia Pan Michał Pasieczny.

Sponsorami i Partnerami imprezy są:

Totalizator Sportowy właściciel marki LOTTO – partner tytularny,

Miasto Rumia – miasto gospodarz,

Samorząd Województwa Pomorskiego,

Powiat Wejherowski, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi,

Polski Związek Triathlonu.

Organizatorami zawodów są:

Uczniowski Klub Sportowy Tri-Team Rumia,

Energy Events Sp. z o.o. Sp.k.

Miejski Ośrodek Sportu i rekreacji w Rumi.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Partner Mistrzostw Polski w duathlonie

Patron medialny cyklu

Patron medialny cyklu

Aktywni - Swim, Bike, Run