Duathlon Energy Triathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events

Duathlon energy

25.04.2021 1155

Kacper Stępniak po raz trzeci wygrywa Rumia LOTTO Duathlon Energy!

Kacper Stępniak i Marta Łagownik wygrywają w wyścigu głównym LOTTO Duathlon Energy Rumia – Mistrzostw Polski w Duathlonie na dystansie Sprint. Dla Kacpra jest to trzeci triumf w Rumi, wcześniej zawodnik GVT Świebodzice wygrywał w latach 2018 i 2017.

Po pierwszym biegu na trasę rowerową wyjechała grupa zawodników, w której byli między innymi Igor Siódmiak, Piotr Ławicki, Krzysztof Hadas i Kacper Stępniak. Już na półmetku rywalizacji rowerowej w czołówce pozostało tylko trzech zawodników Maciej Bruździak, Paweł Najmowicz i Kacper Stępniak. Do strefy zmian T2 wspomniana trójka zawodników dojechała z 43 sekundową przewagą i w zasadzie było pewne, że prowadząca trójka między sobą rozstrzygnie sprawę medali w klasyfikacji OPEN. Po pierwszej pętli odpadł Paweł Najmowicz, a na drugim okrążeniu jeszcze przycisnął Kacper Stępniak, który ostatecznie wyprzedził Macieja Bruździaka o 5 sekund i został nowym mistrzem Polski, pod nieobecność broniącego tytuł Sylwestra Kustera, którego w ostatniej chwili ze startu w Rumi wyeliminowała choroba.

Inny przebieg miała rywalizacja Pań, tutaj od samego początku na czele były dwie zawodniczki Marta Łagownik i Paulina Klimas. Na półmetku etapu rowerowego przewaga prowadzącej dwójki nad trzecią Joanną Woźniak wynosiła ponad 100 sekund. Jeszcze przed zjazdem do strefy zmian T2 Marta Łagownik osiągnęła 6 sekundowe prowadzenie, której nie oddała już do końca wyścigu, wygrywając ostatecznie z 11 sekundową przewagą nad Pauliną Klimas. Trzecia na linii mety zameldowała się Joanna Woźniak. Wyniki wyścigu głównego - TUTAJ

W klasyfikacji młodzieżowców (do 23 lat) najlepszy okazał się Maciej Bruździak przed Dorianem Horstenem i Adrianem Wilkiem. W tej samej klasyfikacji kobiet do 23 lat zwyciężyła Joanna Woźniak przed Zuzanną Sudak i Magdeleną Sudak.

Klasyfikację juniorów wygrywa Kamil Kulik przed Maksymilianem Kopiczko i Piotrem Brudło, w kategorii juniorek zwycięża Józefina Młynarska, na drugim miejscu plasuje się Weronika Ptaszyńska, a na trzecim Roksana Pruchnik.

Kategoria juniorów młodszych (15-17 lat) wygrywa Kuba Gajda wyprzedzając Bartosza MajorczykaJana Brzóskę, natomiast wśród juniorek młodszych (15-17 lat) zwyciężyła Maja Wąsik przed Aleksandrą Ferchmin i Joanną Pietruszyńską. Szczegółowe wyniki TUTAJ

Najlepszym młodzikiem (13 – 14 lat) okazał się Kacper Serwiński, który w pokonanym polu pozostawił Aleksandra Turowskiego i Michała Jańczaka. W kategorii młodziczek (13 - 14 lat) wygrała Emilia Kaca przed Martynę Gajda i Karolinę Łastowiecką. Szczegółowe wyniki TUTAJ 

Pierwszym akordem zawodów w Rumi był wyścig Age Group, w którym pierwsi na linii mety zameldowali się Sergiusz Sobczyk (54:26) oraz Katarzyna Kaczkowska (1:02:15). Na uwagę zasługuje pierwszy bieg na dystansie 5 km, który były biegacz Paweł Ochal pokonał w czasie 15:07, czyli o 15 sekund szybciej niż najlepszy zawodnik w wyścigu Elity. Wyniki Age Group - TUTAJ

Impreza LOTTO Duathlon Energy Rumia mogła się odbyć dzięki wsparciu: Totalizatora Sportowego – właściciela marki LOTTO, miasta Rumia, Samorządu Województwa Pomorskiego, Powiatu Wejherowskiego, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi oraz Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Rumi Polskiego Związku Triathlonu.

Patronat honorowy nad zawodami objęli: Marszałek Województwa Pomorskiego Pan Mieczysław Struk, Starosta Wejherowski Pani Gabriela Lisius, Burmistrz Miasta Rumia Pan Michał Pasieczny.

Komplet wyników LOTTO Duathlon Energy Rumia 2021

Mistrzostwa Polski Elity, Młodzieżowców i Juniorów

Mistrzostwa Polski Age Group

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych

Mistrzostwa Polski Młodzików

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Partner Mistrzostw Polski w duathlonie

Patron medialny

Patron medialny cyklu

Aktywni - Swim, Bike, Run