Duathlon Energy Triathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events
22.09.2019 685

Lenz i Wóżniak mistrzami Polski podczas LOTTO Duathlon Energy w Gniewinie

W miejscu, gdzie Hiszpanie w 2012 roku szlifowali formę do złotego medalu mistrzostw Europy 2012 w piłce nożnej,  22 września odbyły się mistrzostwa Polski w duathlonie podczas LOTTO Duathlon Energy Gniewino 2019. Przy pięknych promieniach słońca blisko 150 zawodników rywalizowało o tytuł najlepszego duathlonisty na dystansie STANDARD. 

Wśród kobiet najlepsza okazała się Magdalena Lenz ze Starogardu Gdańskiego, natomiast wśród mężczyzn Jakub Woźniak z Krakowa. 

Impreza w Gniewinie zakończyła bogaty sezon 2019 firmy Energy Events. LOTTO Duathlon Energy miał wyjątkową rangę mistrzostw Polski w duathlonie, dlatego tuż przed startem zawodnicy odśpiewali hymn Polski Mazurka Dąbrowskiego. 

Na starcie zameldowała się czołówka polskich triathlonistów. Jednym z faworytów był Michał Czapiński, który wygrał wcześniejsze imprezy LOTTO Duathlon Energy w Rumii i Ustce. Tym razem poprzeczkę wysoko od samego początku zawiesiło dwóch zawodników 

- Jakub Woźniak oraz Paweł Ochal z Bydgoszczy. Obaj narzucili mocne tempo i zostawili w tyle Czapińskiego. Niemniej jednak doświadczenie zawodnika z Redy na rowerze było kluczowe i wyprzedził Ochala. 

Paweł Ochal potwierdził, że jest świetnym biegaczem. W końcu nikt przypadkowy nie zostaje mistrzem Polski w maratonie, nawet jeśli minęło od tego czasu 12 lat. Ochal przyśpieszył na ostatnich odcinkach i na mecie zameldował się drugi. 

- Wicemistrz Polski w debiucie? To chyba dobry wynik - śmiał się Ochal, który podkreślał, że dopiero szlifuje swoje kolarskie umiejętności. - Przegrać z Jakubem to żaden wstyd. To świetny zawodnik - powiedział na mecie Ochal.

Jak swoje zwycięstwo skomentował Jakub Woźniak?

Przyjechałem do Gniewina z jasnym celem i cieszę się, że udało się wygrać. Trasa ciekawa, wymagająca, a Gniewino bardzo przyjazne. Cieszę się, że na koniec sezonu udało się sięgnąć mistrzostwo Polski w duathlonie. 

Gniewino po raz kolejny gościło LOTTO Duathlon Energy. To właśnie tutaj rozpoczynaliśmy triathlonowy sezon. - Dziękujemy zawodnikom za liczny udział. Myślę, że dzisiejsze słońce to kapitalna klamra naszego tegorocznego sezonu. Z uśmiechem na twarzy kończymy LOTTO Duathlon Energy i niebawem zapraszamy wszystkich do zapisów na nowy sezon - mówi Adam Greczyło, dyrektor zawodów. 

Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Partner Mistrzostw Polski w duathlonie

Patron medialny cyklu

Patron medialny cyklu

Aktywni - Swim, Bike, Run