Duathlon Energy Triathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events

Duathlon energy

22.04.2021 1532

LOTTO Duathlon Energy Rumia - ważne informacje przed startem!

Przedstawiamy ważne informacje związane ze startem w LOTTO Duathlon Energy Rumia, czyli Mistrzostwach Polski w Duathlonie na dystansie Sprint. Prosimy o uważną lekturę i bardzo zachęcamy do udziału w odprawie technicznej, którą przeprowadzimy na naszym kanale Facebook w sobotę o godzinie 19:30. 

 

 

Drodzy Zawodnicy,

Biuro zawodów Mistrzostw Polski w duathlonie na dystansie Sprint - LOTTO Duathlon Energy Rumia uruchomione zostanie w sobotę o godzinie 15:00. Biuro mieści się na hali sportowej MOSiR przy ulicy Mickiewicza 49 w Rumi. Poniżej przesyłamy Wam praktyczne informacje związne z zawodami. Przeczytajcie je uważnie :)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Hala

Biuro zawodów Lotto Duathlon Energy Rumia - Mistrzostwa Polski na dystansie SPRINT znajduje się w Hali Sportowej MOSiR w Rumi, ul. Mickiewicza 49.

Godziny otwarcia biura zawodów:

 • sobota, 24 kwietnia 2021 od 15:00 do 20:00
 • niedziela, 25 kwietnia 2021 od 7:30 do godziny podanej w harmonogramie danego dystansu

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Pakiet startowy można odebrać wyłącznie samodzielnie, aby tego dokonać należy:

 • podać przydzielony numer startowy (numer znajdziesz w systemie zapisów);
 • przekazać podpisaną kartę zawodnika (jak wydrukować kartę zawodnika - TUTAJ);
 • okazać dokument ze zdjęciem;
 • okazać licencję Polskiego Związku Triathlonu lub innej federacji ITU (w aplikacji PZTri, zdjęcie licencji lub licencja);

Zasady dopuszczenia do startu w zawodach

UWAGA! W zawodach mogą wziąć udział wyłącznie osoby, które otrzymały numer startowy i są na liście startowej. Nie wolno przekazywać numeru startowego osobom postronnym. Każdy zawodnik podczas odbioru pakietu startowego zobowiązany jest do podpisania oświadczenia o stanie zdrowia.

Odprawa techniczna dla zawodników wszystkich dystansów odbędzie się w sobotę 24 kwietnia 2021 roku o godzinie 19:30 na kanale Facebook LOTTO Duathlon Energy. Bezpośrednio przed startem organizator wskaże zawodnikom zasady poruszania się w strefie zmian.

WAŻNA INFORMACJA!!!

W rowerze zawodnika w kategorii Młodzik niezależnie od dystansu, nie można stosować tzw. „twardych przełożeń”. Przełożenie, czyli największa zębatka z przodu i najmniejsza z tyłu na jednym pełnym obrocie korby suportu nie może skutkować pokonaniem odległości rowerem większej niż 7m 49cm. Za przygotowanie rowerów zawodników z kategorii Młodzik do zawodów odpowiadają trenerzy (opiekunowie). Rower nieprzygotowany: ostrzeżenie i nakazanie poprawy bez możliwości odwołania. Nie dostosowanie roweru w tym zakresie skutkuje niedopuszczeniem zawodnika do startu.

 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Licencja PZTri

Uprzejmie przypominamy, że Mistrzostwa Polski w Duathlonie, które zostaną zorganizowane w Rumi w dniu 25.04.2021 są imprezą, w której wymagane są licencję Polskiego Związku Triathlonu. Wszyscy zawodnicy sportu kwalifikowanego zobowiązani są do posiadania rocznych licencji SSM/PRO, natomiast zawodnicy AG zobligowani są do posiadania licencji rocznych AG.

W związku z licznymi prośbami, które kierowaliście do nas oraz do PZTri dot. problemów z terminowym wykonaniem badań, informujemy, że Zarząd PZTri podjął decyzję o wyjątkowym dopuszczeniu do startu zawodników AG z dzienną licencją PZTri, a wszyscy zawodnicy z tą licencją zostaną umieszczeni w wykazie osób licencjonowanych na dzień trwania zawodów.

Licencję dzienną będzie można wykupić przez aplikacje PZTri wyłącznie w dniach od 24.04.2021 od godz. 14:00 (sobota) do 25.04.2021 do godz. 9:15 (niedziela). Licencję jednorazową będzie można wyrobić w w/w terminie tylko przez aplikację PZTri na telefonach z systemem IOS i Android. Licencja jednorazowa uprawnia wyłącznie do startu w Mistrzostwach Polski w Duathlonie w dniu 25.04.2021 i nie można z niej korzystać w innym terminie.
Ponadto informujemy, że cały czas można będzie zakupić licencję roczną w aplikacji PZTri. Przypominamy również, że licencję należy okazać obsłudze podczas odbioru pakietów startowych. Osoby nieposiadające aktualnej licencji PZTri, nie będą mogły odebrać pakietu startowego i wziąć udziału w imprezie. Zobacz infografikę jak prosto i szybko można zakupić licencję PZTri:

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

W pakiecie startowym każdy zawodnik LOTTO Duathlon Energy otrzyma:

 • numer startowy
 • chip do pomiaru czasu wraz z paskiem do zamocowania nad kostką
 • komplet naklejek (sztyca, kask, worek na depozyt)
 • worek na depozyt
 • opaskę upoważniającą do wstępu do stref zmian
 • kupon na posiłek po imprezie jako część numeru startowego
 • RaceBook LOTTO Duathlon Energy Rumia

Szczegółowe trasy Lotto Duathlon Energy dostępne są na naszej stronie - TUTAJ

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

Depozyt przed startem

W pobliżu strefy zmian będzie się znajdował depozyt dla zawodników. Możliwość pozostawienia rzeczy w depozycie przed startem. Po ukończeniu zawodów rzeczy z depozytu będą wydawane na podstawie opaski oraz numeru startowego.

UWAGA!!! Nie wyrzucajcie numeru startowego po ukończeniu zawodów, bowiem oprócz depozytu jest on również podstawą do odbioru Waszego sprzętu ze strefy zmian.

WAŻNE!

Organizator nie bierze odpowiedzialności za wartościowy sprzęt elektroniczny (telefony, tablety, komputery, aparaty fotograficzne, itp.) oddawane do depozytu. Z uwagi na dużą ilość zawodników nie jesteśmy w stanie kontrolować sprzętu podczas przyjmowania go do depozytu i podczas wydawania z depozytu. Prosimy o nie oddawanie do depozytu tego typu sprzętu, gdyż nie mamy warunków do jego przechowania.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Harmonogram imprezy i rolling start dla Age Group:

Prosimy o uważne zapoznanie się w harmonogramem imprezy - TUTAJ

W celu spełnienia wymogów sanitarnych oraz uniknięcia dużego zbiorowiska zawodników na starcie w wyścigu Age Group zosytał wprowadzony ROLLING START - 4 zawodników co 4 - 5 sekund. Dostępne będą 4 sektory startowe według deklarowanego czasu pierwszego biegu na dystansie 5 km: I sektor - czas poniżej 18:30, II sektor - czas w przedziale 18:31 - 20:00, III sektor - czas w przedziale 20:01 - 22:00, IV sektor - czas powyżej 22:00.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Miło nam poinformować, że podczas Mistrzostw Polski Age-Group w Duathlonie, które odbędą się w Rumi na dystansie sprinterskim bez draftingu będzie możliwość uzyskania kwalifikacji/zdobycia slota na Mistrzostwa Europy w Targu Mures (Rumunia, Transylwania), które odbędą się w terminie 1 - 4 lipca 2021 roku. Zawody te odbędą się na dwóch dystansach: sprinterskim z draftingiem (5-20-2,5) oraz standard bez draftingu (10-40-5). To również niepowtarzalna okazja do imiennego powołania do Kadry Narodowej Age-Group.
Osoby, które uzyskają kwalifikacje, podczas dekoracji, otrzymają żeton potwierdzający ten fakt. Zawodnik lub zawodniczka, którzy zdecydują się na udział w Mistrzostwach Europy, bezpośrednio po otrzymaniu kwalifikacji zobowiązani są zgłosić się do stanowiska PZTri znajdującego się tuż przy miejscu dekoracji, gdzie zostaną poproszeni o podpisanie zgłoszenia na Mistrzostwa Europy, podpisania karty Praw i Obowiązku zawodnika Kadry Narodowej Age-Group, wypełnienia formularza dot. stroju oraz uiszczenia opłaty za pakiet startowy przez system transakcyjny PayLane (przelew bankowy). Koszt pakietu startowego to 1800 zł i obejmuje on aktualny reprezentacyjny strój startowy firmy Verge, koszulkę reprezentacyjną Team Poland, ubezpieczenie na czas Mistrzostw Europy, kubek Kadrowicza, ramkę z imiennym powołaniem oraz opłatę startową na Mistrzostwa Europy w Tartugu Mures w Rumuni.
Zobacz kryteria kwalifikacji na ME AG w Targu Mures oraz ilość slotów na poszczególne kategorie wiekowe - TUTAJ
UWAGA! Pakiet startowy nie obejmuje kosztów przejazdu, pobytu oraz wyżywienia podczas wyjazdu, natomiast dla osób zainteresowanych Polski Związek Triathlonu przedstawi kompleksową ofertę zorganizowanego wyjazdu na Mistrzostwa Europy do Rumunii. Przypominamy również, że każdy reprezentant Kadry Narodowej zobowiązany jest do posiadania rocznej licencji PZTri.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Wasz komfort i dobre samopoczucie jest dla nas najważniejsze, dlatego jeśli macie jakieś pytania to jesteśmy do Waszej dyspozycji pod adresem mailowym biuro(at)EnergyEvents.pl.

Pozdrawiamy i do zobaczenia!

Zespół Energy Events

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Partner Mistrzostw Polski w duathlonie

Patron medialny

Patron medialny cyklu

Aktywni - Swim, Bike, Run