Duathlon Energy Triathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events
24.04.2019 1354

LOTTO Duathlon Energy w Ustce już 28 kwietnia!

##CZASnaCIEBIE, #imprezy, #Ustka

LOTTO Duathlon Energy w Ustce to impreza skierowana zarówno do profesjonalistów jak i amatorów. Duathlon to połączenie jazdy na rowerze i biegania. Każdy fan aktywności fizycznej znajdzie coś dla siebie.

  • Znaczenie sportu w życiu Ustki jest bardzo duże - mówi Jacek Graczyk, burmistrz Ustki. W ciągu całego roku organizujemy wiele imprez o charakterze sportowym, dlatego zawsze chętnie w naszym kalendarzu jest miejsce dla LOTTO Duathlon Energy - dodaje burmistrz Ustki.

Impreza w Ustce pojawia się już po raz czwarty, tym razem największą zmianą jest nowa trasa rowerowa. Szybsza i bardziej widowiskowa dla publiczności.

  • Po raz kolejny ekipa Energy Events wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zawodników, którzy chcieli zmiany trasy rowerowej, tak aby uniknąć wąskiego i technicznego przejazdu po ścieżce rowerowej. Dzięki dużemu zaangażowaniu funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, Komisariatu Policji w Ustce oraz władz miasta udało nam się uzgodnić nowy przebieg trasy rowerowej. Mam nadzieję, że przypadnie ona do gustu uczestnikom zawodów – mówi Adam Greczyło, dyrektor imprezy.

Start rywalizacji w LOTTO Duathlon Energy Ustka 2019 zaplanowano na godzinę 11:00. Jako pierwsi na trasę wyruszą zawodnicy na dystansie DŁUGIM (10-45-5), a godzinę później, w samo południe, wystartuje dystans KRÓTKI (5-15, 2,5). Duathlon to połączenie jazdy na rowerze i biegania. Dyscyplina, która w naszym kraju w ostatnich dwóch latach zyskuje coraz większe grono zwolenników.

  • LOTTO Duathlon Energy w Ustce gościmy po raz czwarty. Zawodnikom życzę wiele pozytywnych wrażeń i sportowej rywalizacji, a kibiców zachęcam do gorącego dopingu już podczas rywalizacji dzieci, od godziny 9:15 - mówi Jacek Graczyk, burmistrz Ustki.

W programie zawodów przewidziano również biegi dla najmłodszych, na trzech dystansach 200, 500 i 1000 metrów w Ustce wystartuje prawie 400 dzieci.

- Bardzo cieszy nas frekwencja podczas Energy KidsRun Ustka, mamy na listach startowych prawie 400 dzieci z usteckich szkół i przedszkoli, ale również dzieci zawodników startujących w duathlonie. Mam nadzieję, że tym razem rodzice pójdą śladem dzieci i w kolejnych odsłonach LOTTO Duathlon Energy również oni staną na starcie zawodów – podsumowuje dyrektor imprezy, Adam Greczyło

Biuro zawodów zostanie otwarte w sobotę o godzinie 15:00, znajduje się w kontenerach biurowych przy Promenadzie Nadmorskiej w Ustce, dojazd od ulicy Beniowskiego. W biurze zawodów są jeszcze wolne miejsca zarówno na start w zawodach LOTTO Duathlon Energy jak i Energy KidsRun.

PROGRAM IMPREZY - ZOBACZ

 

Oficjalna strona imprezy: www.DuathlonEnergy.pl

Oficjalny profil na FB: https://www.facebook.com/DuathlonEnergy/

Oficjalny profil na Instagram: https://www.instagram.com/duathlonenergy/

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Partner Mistrzostw Polski w duathlonie

Patron medialny cyklu

Patron medialny cyklu

Aktywni - Swim, Bike, Run