Duathlon Energy Triathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events
12.09.2018 1104

LOTTO Duathlon Energy w Ustce. Nie zwalniaj tempa!

Sezon triathlonowy za nami! Coraz więcej zarówno zawodowców jak i amatorów ogłasza koniec startów. Jednak to nie oznacza końca rywalizacji. Wrzesień to miesiąc biegów oraz duathlonów. Szczególnie na Pomorzu nie brakuje propozycji. Wraca cykl LOTTO Duathlon Energy.

W tym roku po długiej przerwie na mapę polskiego duathlonu wracają Mistrzostwa Polski na dystansie standard. Czyli 10 kilometrów biegu, 40 kilometrów jazdy na rowerze i ponownie 5 kilometrów biegu. Wszystko to będzie działo się w Gniewinie 30 września 2018 roku. Zanim jednak odbędą się mistrzostwa warto sprawdzić formę w Ustce. To właśnie tam, 16 września odbędzie się druga impreza z cyklu LOTTO Duathlon Energy.

- To świetna okazja, aby sprawdzić w jakiej jesteśmy formie przed mistrzostwami – mówi Adam Greczyło, dyrektor zawodów zarówno w Ustce i Gniewinie, które odbywają się w ramach cyklu LOTTO Duathlon Energy 2018. – Nad morzem zawodnicy będą mogli wystartować na dwóch dystansach: krótkim i długim. Pierwszy to świetna okazja dla początkujących lub fanów szybkich zawodów. Dłuższy to już niemalże próba przed zawodami na dystansie standard. Różnica w kilometrach jest tylko na rowerze i to zaledwie o pięć kilometrów.

Dystans krótki w Ustce to 5 km biegu, 15 km na rowerze i 2,5 biegu, a zawodnicy, którzy zgłosili się na długi pokonają dystanse: 10 km biegu, 45 km jazdy na rowerze i 5 km biegu.

- Ze względów technicznych nie mogliśmy w Ustce zrobić dokładnego dystansu standard, stąd trasa rowerowa jest o pięć kilometrów dłuższa – dodaje Adam Greczyło.

Zawody w Ustce odbywać się będą w pięknej scenerii już po raz trzeci. Start i meta usytuowane są na promenadzie nadmorskiej. Trasa biegowa wzdłuż morza, po ścieżce rowerowej. Trasa rowerowa płaska, oznaczenia długości co 5 km. Rywalizacja kolarska na tej trasie odbędzie się po raz ostatni. W przyszłym roku organizatorzy zapowiadają inną, lepszą trasę rowerową. Zawody odbywają się w konwencji bez draftingu! Dozwolone są rowery do jazdy na czas i kierownice triathlonowe. Oczywiście obowiązkowo kask rowerowy.

- Cieszę, że LOTTO Duathlon Energy ponownie zawita do Ustki. Jesteśmy miastem aktywnych ludzi, planujemy wiele inwestycji w infrastrukturę sportową – mówi Jacek Graczyk, burmistrz Ustki. -  Chcemy, żeby korzystali z tego nie tylko nasi mieszkańcy, ale również odwiedzający nasze miasto turyści. Trasa zawodów, które będą się odbywać u nas wiedzie wzdłuż usteckiej promenady, z widokiem na morze. To piękne widoki.

Warto jeszcze dodać, że podczas zawodów w Ustce i Gniewinie odbędzie się rywalizacja biegowa dla najmłodszych. Dzieci i młodzież rywalizować będzie przed głównymi zawodami na dystansie 200 m (1-6 lat), 500 m (7-11 lat), 1000 m (12- 15 lat). Mapkę z trasą biegową dla dzieci można zobaczyć tutaj. Zarówno dzieci jak i dorośli mogą zapisywać się online na stronie www.timerecords.pl lub w biurze zawodów LOTTO Duathlon Energy.

Czytaj także: LOTTO Duathlon Energy Ustka II - Ważne informacje przed startem

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Partner Mistrzostw Polski w duathlonie

Patron medialny cyklu

Patron medialny cyklu

Aktywni - Swim, Bike, Run