Duathlon Energy Triathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events

Duathlon energy

08.04.2019 1964

LOTTO Duathlon Energy zaczynamy sezon w Rumi!

##CZASnaCIEBIE, #imprezy, #Rumia

Już w niedzielę 14 kwietnia start sezonu duathlonowego na Pomorzu! W Rumi odbędą się mistrzostwa Polski w duathlonie na dystansie Sprint. Zawodnicy będą rywalizować w trzech wyścigach, w których łącznie do zdobycia będzie ponad 30 kompletów medali mistrzostw Polski. 

- Rumia już po raz trzeci będzie gospodarzem wspaniałej imprezy sportowej, jaką jest LOTTO Duathlon Energy Rumia. Zawody z roku na rok się rozwijają i przyciągają coraz więcej zawodników oraz kibiców. Zapraszam wszystkich gorąco do Rumi już 14 kwietnia - mówi Michał Pasieczny, burmistrz Rumi

Lista startowa w wyścigu Elity mężczyzn prezentuje się bardzo okazale. Start w imprezie w Rumi zapowiedziało dziewięciu medalistów mistrzostw Polski w triathlonie i duathlonie między innymi Piotr Ławicki, Jacek Krawczyk, Sylwester Kuster czy Łukasz Kalaszczyński. Jeżeli chodzi o wyścig Elity kobiet faworytką jest Maria Cześnik uczestniczka igrzysk olimpijskich w Pekinie i Londynie, ale główne rywalki Maria Pytel i Klaudia Peters tanio skóry nie sprzedadzą.

- Impreza w Rumi to najszybsze zawody w Polsce. Trasa została pomyślana na wzór najlepszych światowych imprez, czyli z jednej strony pod kątem kibiców, aby mogli na bieżąco śledzić losy rywalizacji na trasie, a z drugiej strony pod kątem zawodników, aby tutaj można było bić rekordy – mówi Piotr Netter, dyrektor sportowy LOTTO Duathlon Energy Rumia -  Marzy mi się, aby podczas tych zawodów zawodnik podczas pierwszego biegu, 5 kilometrowego złamał 15 minut, a ta trasa daje takie możliwości.

Jako pierwsi, chwilę po godzinie 11 do rywalizacji przystąpią zawodnicy walczący o medale mistrzostw Polski w kategoriach wiekowych amatorów. Start młodzików i juniorów młodszych, czyli zawodników w wieku 14 – 17 lat zaplanowano na godzinę 13, a wyścig główny mistrzostw Polski Elity i młodzieżowców zaplanowano na 14:15.

- Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, chce być obecny przy wszystkich ważnych i ciekawych wydarzeniach sportowych. Niewątpliwie LOTTO Duathlon Energy do takich należy. To niezwykle widowiskowa impreza, która z pewnością wzbudzi wielkie zainteresowanie kibiców – powiedziała Aida Bella, Dyrektor Biura Rzecznika Prasowego Totalizatora Sportowego. – Wszystkim zawodnikom życzę pobicia życiowych rekordów, a kibicom wspaniałych sportowych emocji! – dodała. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Partner Mistrzostw Polski w duathlonie

Patron medialny

Patron medialny cyklu

Aktywni - Swim, Bike, Run