Duathlon Energy Triathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events
17.09.2019 1157

Mistrzostwa Polski w Gniewinie już w 22 września!

Już najbliższą niedzielę 22 września w Gniewnie odbędą się mistrzostwa Polski w duathlonie na dystansie STANDARD w ramach cyklu LOTTO Duathlon Energy. W programie zaplanowano jeden wyścig oraz rywalizację dla najmłodszych adeptów biegania. Zawodnicy będą mieli do pokonania 10 km biegu, 40 km na rowerze i 5 km biegu. 

Gniewino to ważne miejsce na sportowej mapie Polski. To właśnie tam w 2012 swoją formę szlifowali Hiszpanie przed mistrzostwami Europy w piłce nożnej.  Pod koniec maja to właśnie w Gniewinie startował tegoroczny sezon LOTTO Triathlon Energy. Teraz przyjdzie czas na duathlon, w którym zawodnicy swoje siły będą musieli rozłożyć na bieganie i jazdę na rowerze. 

W mistrzostwach Polski w duathlonie weźmie udział m.in. Paweł Miziarski. To jeden z czołowych triathlonistów w Polsce, który w tym roku wielokrotnie triumfował na imprezach LOTTO Triathlon Energy. M.in. właśnie w Gniewinie, gdzie okazał się zdecydowanie najlepszy na dystansie 1/8 IM. 

Swój udział zapowiedział także Paweł Reszke, mistrz Polski na dystansie Ironman z 2015 roku. 

Na starcie zamelduje się również tegoroczny zwycięzca LOTTO Duathlon Energy w Rumi i Ustce, Michał Czapiński. Zawodnik pochodzący z Rumii będzie jednym z faworytów mistrzostw Polski w Gniewinie. 

- Cieszę się, że to właśnie na terenach Gniewina poznamy mistrza Polski w duathlonie podczas LOTTO Triathlon Energy. Nasza gmina kocha sport, mieszkańcy zawsze chętnie kibicują, dlatego gorąco motywuję zawodników, aby już w najbliższy weekend dali z siebie wszystko! - mówi Zbigniew Walczak, wójt gminy Gniewino. 

- LOTTO Duathlon Energy to doskonała okazja do zakończenia sezonu triathlonowego w Polsce. Jak zawsze przygotowaliśmy dla zawodników malownicze, bezpieczne, szybkie, z doskonałą nawierzchnią trasy. Na liście startowej mamy świetnych zawodników, którzy zapewnią nam fantastyczną rywalizację w ramach mistrzostw Polski w duathlonie - mówi Adam Greczyło, dyrektor zawodów. 

Warto podkreślić, że w mistrzostwach Polski może wziąć udział w każdy kto czuje się na siłach, aby przebiec 10 km, następnie przejechać 40 km na rowerze i ponownie biec przez 5 km do mety. Zapisy trwają na stronie - www.timerecords.pl Organizatorzy zaplanowali także zapisy w biurze zawodów w dniu mistrzostw Polski. 

Podczas LOTTO Duathlon Energy w Gniewinie organizatorzy zadbali także o najmłodszych. W ramach Energy Kids Run dzieci zmierzą się na trzech dystansach - 200m (1-6 lat), 500m (7-11 lat) oraz a 1000 m (12-15 lat). Zapisy w biurze zawodów oraz na www.timerecords.pl

 

Program LOTTO Duathlon Energy w Gniewinie

 

8:00 - 10:30 - wydawanie pakietów startowych w Biurze Zawodów - wszystkie dystanse

9:30 - 11:00 - wstawianie rowerów do Strefy Zmian

10:30 - 11:20 - możliwość pozostawienia rzeczy w depozycie przed startem

10:00 - START ENERGY KIDS RUN - kategoria 1 - 6 lat, bieg na 200 m (D1 i C1)

10:15 - START ENERGY KIDS RUN - kategoria 7 - 11 lat, bieg na 500 m (D2 i C2)

10:30 - START ENERGY KIDS RUN - kategoria 12 - 15 lat, bieg na 1000 m (D3 i C3)

10:55 - Odprawa techniczna dla zawodników Gniewino Duathlon Energy (okolice startu)

11:15 - oficjalne rozpoczęcie LOTTO GNIEWINO DUATHLON ENERGY (okolice startu)

11:30 - START Mistrzostw Polski LOTTO Gniewino Duathlon Energy - dystans STANDARD (10-40-5) - wyścig bez draftingu

14:30 rozpoczęcie dekoracji zwycięzców

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Partner Mistrzostw Polski w duathlonie

Patron medialny cyklu

Patron medialny cyklu

Aktywni - Swim, Bike, Run