Duathlon Energy Triathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events
08.09.2017 1042

Pierwszy duathlon w Ustce – nad samym morzem

Najbardziej znane letnie kąpielisko już w ten weekend zamieni się w arenę rywalizacji. Po raz pierwszy w Ustce odbędzie się duathlon. Ponad 150 zawodników w sobotę, 9 września br. ścigać się będzie na dystansie długim i krótkim. Organizator pomyślał także zawodach biegowych dla dzieci. Będzie energia!

Duathlon – ta coraz bardziej popularna dyscyplina sportu zagości w Ustce po raz pierwszy. Rywalizacja odbędzie się na pięknym terenie, tuż nad brzegiem morza. Po zakończonym sezonie triathlonowym w Polsce, które cieszy się dużą popularnością, zawody Duathlon Energy niewątpliwie rozpoczynają sezon duathlonowy. Warto dodać, że zwolenników tej dyscypliny ciągle przybywa.

Ustka to nie tylko znany letni kurort Polski, ale także idealne miejsce i warunki do uprawiania sportu. To stąd pochodzi Tomasz Iwan, były reprezentant Polski w piłkę nożną, czy wybitne lekkoatletki, jak Klaudia Maruszewska, Mistrzyni Świata Juniorów w rzucie oszczepem, czy Barbara Madejczyk, finalistka igrzysk olimpijskich w Pekinie w tej samej dyscyplinie.

- Znaczenie sportu w życiu Ustki jest bardzo duże – mówi Jacek Graczyk, burmistrz Ustki. – W ciągu całego roku organizujemy bardzo wiele imprez o charakterze sportowym. Regaty żeglarskie, liczne turnieje piłki nożnej i siatkówki, Półmaraton Słowiński, czy rajdy rowerowe i spływy kajakowe - to tylko niektóre z nich.

Duathlon to połączenie jazdy na rowerze i biegania. W programie Duathlon Energy Ustka do wyboru będą dwa dystanse - krótki i długi. Pierwszy skłąda się z 5 km biegu, 20 km jazdy rowerem i 2,5 km biegu. Dystans długi jest dwukrotnie dłuższy - czyli 10 km biegu, 40 km jazdy rowerem i 5 km biegu. I tej dyscypliny w uroczym morskim mieście jeszcze nie było.

Duathlon Energy Ustka to podobnie jak bliźniaczy cykl triathlonowy Triathlon Energy bardzo energetyczna impreza skierowana zarówno do profesjonalistów jak i amatorów. Każdy znajdzie coś dla siebie! Od przedszkolaka do starszej młodzieży, bo organizatorzy pomyśleli także o młodszych uczestnikach.

- Bardzo zależy nam na działaniach promujących zdrowy i sportowy tryb życia wśród lokalnej społeczności - mówi Aldona Dybuk, dyrektor PR w firmie Energy Events - dlatego podczas Duathlon Energy Ustka obok rywalizacji dla seniorów organizujemy Energy Kids Run. Mam nadzieję, że świeżo rozpoczęty rok szkolny sprawi, że na starcie pojawi się wielu uczniów z usteckich szkół.

Energy Kids Run Ustka, bo tak nazywa się rywalizacja dla młodszych uczestników, czyli biegi dla dzieci zostanie rozegrana w trzech kategoriach wiekowych: 1- 5 lat, 6 - 10 lat i 11 - 15 lat. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal oraz drobiazg. Chętne dzieci i młodzież można zapisywać już teraz na stronie www.timerecords.pl lub w dniu imprezy w Biurze Zawodów. Po rywalizacji dla dzieci rozpoczną zawody uczestnicy duathlonu.

Pierwszy Duathlon Energy Ustka to nie tylko porządna dawka endorfin, zabawy i sportowej rywalizacji, ale także atrakcyjny pakiet startowy dla zawodnika.

- Ogromnie się cieszę, że Duathlon Energy po raz pierwszy odbędzie się w Ustce – dodaje burmistzr Ustki. – Jestem przekonany, że impreza ta przyczyni się do upowszechniania sportu, a w pamięci jej uczestników na długo pozostaną piękne wspomnienia z malowniczych tras rowerowych i biegowych. Zawodnikom życzę wiele pozytywnych wrażeń i sportowej rywalizacji, a kibiców zachęcam do gorącego dopingu.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Partner Mistrzostw Polski w duathlonie

Patron medialny cyklu

Patron medialny cyklu

Aktywni - Swim, Bike, Run