Duathlon Energy Triathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events

Duathlon energy

24.04.2022 1460

Piorunujące ściganie w Age Group! Sobczyk i Lenz najlepsi!

#Rumia

Magdalena Lenz i Sergiusz Sobczyk najszybsi w wyścigu Age Group podczas Mistrzostw Polski w Duathlonie na dystansie Sprint w Rumi. Wyścig w Rumi był piorunująco szybki zarówno wśród kobiet i mężczyzn padł rekord trasy. 

Oficjalne wyniki wyścigu Age Group - TUTAJ

Pierwszy bieg najszybciej pokonał Paweł Ochal. Zawodnik z Bydgoszczy zameldował się w T1 z wynikiem 15:42. Miał dwie sekundy przewagi nad Grzegorzem Kuncem. Mateusz Gajewski tracił do prowadzącego pięć sekund. Za nimi znajdowali się Sergiusz Sobczyk i Jan Popławski. Tracili do Ochala 14 sekund. Z T1 pierwszy wyszedł Mateusz Gajewski. Choć nad drugim Sobczykiem miał jedynie sześć sekund przewagi. Gonił ich m.in.: Jan Popławski z dziewięciosekundową stratą do prowadzącego zawodnika. Po pierwszych 10 kilometrach jazdy na rowerze prowadził Mateusz Gajewski z wynikiem 30:36. Miał 9 sekund przewagi nad Janem Popławskim, a 11sekund nad Sobczykiem. Na drugiej części etapu kolarskiego Sobczyk wraz z Popławskim niebezpiecznie zbliżyli się do Gajewskiego na 3-6 sekund. To oznaczało, że wszystko rozstrzygnie się na ostatnich niecałych 2,5 km. biegu.

Sergiusz Sobczyk jako pierwszy wybiegł z T2. Miał 4-5 sekund przewagi nad Mateuszem Gajewskim i Janem Popławskim. Kolejną grupę zawodników tworzyli: Łukasz Krieger, Tomasz Spaleniak, którzy do prowadzącego tracili już ponad minutę. Na ostatnim odcinku rywalizacji kontrolował sytuację Sergiusz Sobczyk, który z uspokajających gestem wbiegł na metę, wygrywając w Rumi drugi raz z rzędu. Pokonał trasę z wynikiem 53:25. 

W rywalizacji Pań najlepiej rozpoczęła Karolina Jahnz. Zawodniczka trenująca pod okiem Małgorzaty Otworowskiej pokonała pierwszy bieg z wynikiem 18:43. Dosłownie przy niej znajdowała się Magdalena Lenz. Trzecia była Sandra Kopiczko. Zawodniczka z Giżycka traciła do prowadzącej rywalki jedynie cztery sekundy.

Na pierwszych 10 kilometrach najszybsza była Magdalena Lenz. Na tym etapie rywalizacji miała 26 sekund przewagi nad Karoliną Jahnz. Na trzecim miejscu jechała Katarzyna Kaczkowska, która traciła 1:01 do prowadzącej rywalki. Podczas drugiej części etapu kolarskiego Lenz utrzymywała przewagę nad resztą stawki.

Zameldowała się w T2 z czasem 49:48. Tym samym miała 29 sekund zapasu nad Jahnz. Nadal na trzecim miejscu znajdowała się Katarzyna Kaczkowska, z wynikiem 1:14. Na biegu Magda Lenz kontrolowała sytuację. Zameldowała się na mecie z wynikiem 59:55. Tym samym poprawiła się względem poprzedniej edycji zawodów w Rumi, gdzie była druga.

Więcej o rywalizacji w Rumi przeczytasz u naszego partnera medialnego TriathlonLife.pl - TUTAJ

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Partner Mistrzostw Polski w duathlonie

Patron medialny

Patron medialny cyklu

Aktywni - Swim, Bike, Run