Duathlon Energy Triathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events

Duathlon energy

13.04.2018 1184

Pomorski cykl LOTTO Duathlon Energy

Po pierwsze Ustka (22 kwietnia), po drugie Ustka (16 września), po trzecie Gniewino (30 września). Tak można w skrócie opisać imprezy duathlonowe, które w 2018 roku odbędą się na Pomorzu pod nazwą Lotto Duathlon Energy. Trzecia pomorska impreza to Mistrzostwa Polski w duathlonie na dystansie standard.

Warto podkreślić, że duathlon jest coraz bardziej popularnym sportem w Polsce. Składają się na niego dwie dyscypliny w trzech odsłonach. Zawodnicy najpierw biegną, następnie przesiadają się na rower i ponownie biegną. Zawody odbywają się najczęściej na dwóch dystansach. W sprincie, nazywanym także krótkim: 5 km biegu, 20 km jazdy na rowerze i 2,5 km biegu oraz standard, nazywany długim: 10 km biegu, 40 km rower i 5 km biegu.

Idziemy za ciosem

- W ubiegłym roku zorganizowaliśmy po raz pierwszy zawody duathlonowe w Ustce – mówi Adam Greczyło z Energy Events, firmy organizującej cykle Lotto Triathlon Energy i Lotto Duathlon Energy. – Pomysł spodobał się zawodnikom. Idąc za ciosem postanowiliśmy przygotować w 2018 roku cykl Lotto Duathlon Energy.

Ta ciekawa dyscyplina zawita do nadmorskiej miejscowości w 2018 roku dwa razy. Na inaugurację cyklu 22 kwietnia, a następnie 16 września.

- Cieszę, że Lotto Duathlon Energy ponownie odbywa się w Ustce. Jesteśmy miastem aktywnych ludzi, planujemy wiele inwestycji w infrastrukturę sportową – mówi Jacek Graczyk, burmistrz Ustki. -  Chcemy żeby korzystali z tego nie tylko nasi mieszkańcy, ale również odwiedzający turyści. Trasa zawodów, które będą się odbywać u nas wiedzie wzdłuż usteckiej promenady, z widokiem na morze. To piękne widoki.

Tak więc wiosną, jeszcze przed inauguracją sezonu triathlonowego zawodnicy będą rywalizować w duathlonie w Ustce. Do nadmorskiej miejscowości wrócą w połowie września, gdzie będą mogli „przetrzeć” się przed Mistrzostwami Polski w Gniewinie (30.09), na dystansie standard.

Mistrzostwa Polski w Gniewinie

- Mistrzostwa Polski w duathlonie to doskonała okazja do zakończenia sezonu triathlonowego w Polsce – mówi Paweł Młynarczyk z Polskiego Związku Triathlonu. - Zawody w Gniewinie odbędą się na malowniczych trasach, charakteryzujących się doskonałą nawierzchnią. Jestem pewien, że doświadczenie organizatorów będzie dodatkowym atutem Mistrzostw i możemy spodziewać się sportowego święta z udziałem najlepszych w kraju zawodników.

- Gmina Gniewino kocha sport i to już od wielu lat – przekonuje Zbigniew Walczak, wójt Gniewina. - Pierwsza była piłka nożna. To tutaj podczas Mistrzostw Europy w 2012 roku mieszkała reprezentacja Hiszpanii, która wygrała imprezę. To tutaj trenują  drużyny z różnych zakątków Polski i Europy. Przed rokiem odbyła się  impreza z cyklu Triathlon Energy, a teraz nadszedł czas na duathlon i  od razu zawody rangi Mistrzostw Polski. Bardzo cię cieszymy z tego i  zapraszamy do Gniewina.

Rywalizacja dla dzieci i młodzieży

I na koniec warto jeszcze dodać, że podczas zawodów w Ustce i Gniewinie odbędzie się rywalizacja biegowa dla najmłodszych. Dzieci i młodzież rywalizować będzie na dystansie 200 m (1-6 lat), 500 m (7-11 lat), 1000 m (12- 15 lat).

Zapisy na drugą odsłonę w Ustce i na Mistrzostwa Polski w Gniewinie startują 13 kwietnia 2018 roku o godzinie 12 na www.timerecords.pl. Więcej informacji o cyklu na www.duathlonenergy.pl

UWAGA! Warto zwrócić uwagę, że zawody w Ustce będą odbywały się na dystansach krótkim (5km-15km-2,5km) i długim (10km-45km-5km), dostosowanym do możliwości technicznych tras. Natomiast w Gniewinie na dystansie standard (10km-40km-5 km).

(md)

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Partner Mistrzostw Polski w duathlonie

Patron medialny cyklu

Patron medialny cyklu

Aktywni - Swim, Bike, Run