Duathlon Energy Triathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events

Duathlon energy

06.01.2022 1862

Ruszają zgłoszenia na Mistrzostwa Polski w Duathlonie

##CZASnaCIEBIE, #Rumia

Na platformie TimeRecords.pl rozpoczęły się zgłoszenia do Mistrzostw Polski w Duathlonie na dystansie Sprint (5-20-2,5). Po raz szósty zawodnicy będą rywalizować w Rumi o medale Mistrzostw Polski. W ramach imprezy odbędą się cztery wyścigi, a zawody są dodatkowo kwalifikacją na Mistrzostwa Świata w Duathlonie w Targu Mures w Rumunii.

Zawody w Rumi to już sześcioletnia tradycja i pierwszy start w sezonie dla wielu zawodników. Bardzo szybka trasa poprowadzona w sercu miasta, ze startem, metą i strefą zmian zlokalizowaną przy hali MOSiR.

Impreza rozpoczyna się od wyścigu Age Group, w którym do zdobycia są 24 komplety medali mistrzostw Polski w kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn. Po wyścigu Age Group odbywają się trzy wyścigi sportu kwalifikowanego. W drugim wyścigu startują młodziczki i młodzicy (13-14 lat), następnie do rywalizacji przystępują juniorzy młodsi (15-17 lat), a finałem zmagań jest wyścig główny Elity, Młodzieżowców i Juniorów.

- Zawody w Rumi są przykładem doskonałej synergii sportu kwalifikowanego i rywalizacji zawodników Age Group na bardzo wysokim poziomie. Jako mieszkaniec Rumi bardzo się cieszę, że udało nam się stworzyć imprezę, która cieszy się bardzo dobrymi opiniami wśród zawodników, a jednocześnie niesie ze sobą misję rywalizacji sportu kwalifikowanego, który zawsze jest bliski mojemu sercu – mówi Piotr Netter, dyrektor sportowy zawodów i ich twórca.

Tytułu Mistrza Polski w wyścigu głównym broni Kacper Stępniak (KS GVT Świebodzice), który w kwietniu 2021 roku wyprzedził drugiego na mecie Macieja Bruździaka (UKS Cityzen Poznań) o 5 sekund oraz trzeciego Pawła Najmowicza (niezrzeszony) o 11 sekund. 

Wśród Pań tytułu broni Marta Łagownik (UKS Dwójka Morena), która była o 11 sekund szybsza od Pauliny Klimas (AZS AWF Katowice), brązowy medal przypadł Joannie Woźniak (KS Ironman CS Polska).

W związku z dużym zainteresowaniem zawodników imprezą w Rumi w roku 2022 zwiększony został limit w wyścigu Age Group z 250 startujących do 320, dodatkowo zwiększony został również limit w wyścigu juniorek i juniorów młodszych do 95 startujących.

Do startu w zawodach wymagane są licencje PZTri. Dla zawodników Age Group obowiązują licencje dzienne lub roczne.

Szczegółowe informacje na temat zawodów znajduję się na stronie www.DuathlonEnergy.pl

Sponsorzy i partnerzy imprezy: Totalizator Sportowy – właściciel marki LOTTO, miasto Rumia, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi, Samorząd Województwa Pomorskiego, Powiat Wejherowski, PUK Rumia.

Patronat honorowy:

Burmistrz Miasta Rumia – Pan Michał Pasieczny

Starosta Powiatu Wejherowskiego Pani Gabriela Lisius

Marszałek Województwa Pomorskiego Pan Mieczysław Struk

Organizatorzy:

UKS Tri-Team Rumia

Polski Związek Triathlonu

Operator logistyczny:

Energy Events

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Partner Mistrzostw Polski w duathlonie

Patron medialny

Patron medialny cyklu

Aktywni - Swim, Bike, Run