Duathlon Energy Triathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events
28.04.2019 1353

Świetna Kaczkowska i Czapiński - Ustka LOTTO Duathlon Energy 2019

Czwarta edycja Ustka LOTTO Duathlon Energy 2019 za nami! W imprezie wzięło udział blisko 200 zawodników oraz ponad 400 dzieci. I choć pogoda nie rozpieszczała uczestników, to wszyscy na sam koniec cieszyli się ze swoich wyników. To był kolejny emocjonujący dzień z LOTTO Duathlon Energy w Ustce. 

Pogoda w Ustce tym razem nie była zbyt łaskawa. W temperaturze 10 stopni i z przelotnym deszczem musieli zmierzyć się zarówno dzieci, jak i amatorzy wyścigu na dystansie DŁUGIM i KRÓTKIM. 

Komplet wyników LOTTO Duathlon Energy Ustka - 28.04.2019 r. - KLIKNIJ

Świetna forma Czapińskiego na DŁUGIM dystansie

Druga tegoroczna impreza LOTTO Duathlon Energy i znów triumfuje Michał Czapiński. Zawodnik pochodzący z Redy znów okazał się najlepszy i nie miał sobie równych. Na mecie zameldował się z czasem 02:02:42 wyprzedzając o prawie 2 minuty drugiego Marka Biegała (czas 02:04:26) z Gdańska. Na trzecim miejscu uplasował się Mateusz Koper z czasem 02:05:10. 

- Cieszę się, że forma jest. Mocno przepracowałem zimę, dlatego są efekty - mówił zmęczony Czapiński, który tuż po przekroczeniu mety padł na ziemię i potrzebował chwili, aby złapać oddech. 

Jeśli chodzi o kobiety to bezkonkurencyjna okazała się Katarzyna Kaczkowska ze Straszyna. Na mecie zameldowała się ze świetnym czasem - 02:23:35. Druga na mecie uplasowała się Martyna Chodor z Koszalina - 02:28:39. Trzecie miejsce wywalczyła Marta Biegała-Kalinowska - 02:29:20 i tym samym razem z mężem z Ustki wywiozą dwa medale. 

Warto podkreślić, że dobre wyniki osiągneli zawodnicy ze Słupska. W kategorii open na 5 miejscu zameldował się Krzysztof Wilmont (02:20:08), a szósty Przemysław Pietrasik (02:21:11), który promował Ustka LOTTO Duathlon Energy 2019 na naszym Facebooku. 

Krieger świetny na rowerze i... wygrał!

Na dystansie krótkim najlepszy okazał się Łukasz Krieger - czas 00:52:01. To był niezwykle wyrównany wyścig. Najpierw prowadził Grzegorz Wojtczak (czas 00:52:22) z Wrocławia, ale Kreiger wyszedł na prowadzenie wykręcając świetny czas na rowerze. Trzeci na mecie zameldował się Krzysztof Pacholczyk ze Słupska z czasem 00:53:02

Jeśli chodzi o rywalizację kobiet to najlepsza okazała się Aleksandra Truskolawska z czasem 01:04:34. Dwadzieścia sekund później metę przekroczyła zawodniczka z Olsztyna, Magdalena Burnandt - 01:05:16. Na trzecim miejscu uplasowała się pochodząca z Ustki Lucyna Nurkowska-Kuklińska - 01:07:10. Warto zauważyć, że Lucyna oprócz tego, że sama wystarowała to jest trenerką wielu zawodników i zawodniczek, którzy wzięli udział w duathlonie w Ustce. 

Zawodnicy chwalą zmianę trasy

Organizatorzy LOTTO Duathlon Energy uwzględnili uwagi uczenistków z zeszłego sezonu i w tym roku trasa kolarska została zmieniona. - Rok temu trudno było rozwinąć dobrą prędkość na ścieżkach rowerowych. W tegorocznej edycji było już jednak zupełnie inaczej i naprawdę mogliśmy szybko pojechać - słyszeliśmy od uczestników. 

- Pogoda? Nie przeszkadzała. Widoki w Ustce robią super wrażenie i dodają energi podczas startów - komentowali. 

To był 4 LOTTO Duathlon Energy w Ustce!

- Jako organizatorzy chcemy łączyć tak ciekawe miejsca w naszym kraju jak Ustka z rywalizacją sportową. W Ustce mamy wszystko - świetne warunki, przychlność władz miasta, dlatego jesteśmy w z LOTTO Duathlon Energy tutaj po raz czwarty - mówi dyrektor imprezy, Adam Greczyło. 

- Duathlon w Ustce na dobre wpisał się w kalendarz naszych imprez. Cieszymy się, że razem z naszymi przyjaciółmi z Energy Events organizujemy po raz czwarty ten wyścig. To świetna impreza, bierze w niej udział wiele dzieci, ale też dorosłych. Szkoda, że w tym roku pogoda nie dopisała, ale jestem pewien, że za rok znów podczas LOTTO Duathlon Energy zaświeci słońce - powiedział Piotr Wszółkowski.

 

 

Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Partner Mistrzostw Polski w duathlonie

Patron medialny cyklu

Patron medialny cyklu

Aktywni - Swim, Bike, Run