Duathlon Energy Triathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events

Duathlon energy

20.04.2023 1176

Szybkie ściganie już w niedzielę w Rumi!

##CZASnaCIEBIE, #Rumia

Blisko 400 osób pojawi się na starcie niedzielnych Mistrzostw Polski w duathlonie na dystansie sprint, które odbędą się w Rumi. Tytułu w gronie Elity u pań bronić będzie Marta Łagownik z Trójmiejskiej Akademii Triathlonu. U panów z nr 1 wystartuje reprezentant gospodarzy - Kamil Kulik, ubiegłoroczny wicemistrz Polski w klasyfikacji generalnej i mistrz Polski juniorów.

Trasa w Rumi należy do niezwykle szybkich, praktycznie z roku na rok, czy to w Elicie, czy też w Age Group poprawiane są jej rekordy. Rekordy powtarzalnych z sześciu poprzednich edycji należą do następujących zawodniczek i zawodników: W wyścigu Elity Kobiet do Marty Łagownik – 1:02.54 z 2021 roku i Kacpra Stępniaka – 55.51 z 2022 roku. Natomiast w wyścigu Age Group do Magdaleny Lenz – 59:54 i Sergiusza Sobczyka – 53:25 (oba wyniki z 2022 roku).

W Elicie pań główną faworytką jest zawodniczka czterokrotna mistrzyni Polski w duathlonie - Marta Łagownik z Trójmiejskiej Akademii Triathlonu Gdańsk. W tym roku z Martą powalczy szeroka grupa młodych zawodniczek na czele z Józefiną Młynarską – ubiegłoroczną brązową medalistką z Rumi i już trzykrotną mistrzynią Polski kategorii młodzieżowych w duathlonie, Mają Wąsik – wicemistrzynią świata juniorek (2021) i wicemistrzynią Europy juniorek (2022) – obie  ze Sportwise Krakow. Do grona faworytek należy zaliczyć także utytułowane  siostry  Zuzannę Sudak (UKS G8 Bielany Warszawa) oraz  Magdalenę Sudak (Swim Tri Rzeszów) oraz Joannę Woźniak z KS IRONMAN Szczecin.

Pod nieobecność Kacpra Stępniaka głównymi faworytami wśród mężczyzn powinni być: wspomniany Kamil Kulik – reprezentant gospodarzy UKS Tri-Team Rumia, Dominik Dańkowski (Litwin Triathlon Elite) ubiegłoroczny brązowy medalista MP w duathlonie w kategorii Elity, Robert Czysz (UKS CITY ZEN Poznań) – brązowy medalista MP Elity w   triathlonie na dystansie olimpijskim z roku 2022 oraz niezwykle szybcy juniorzy: Kuba Gajda (MLUKS Koło ) – trzykrotny mistrz Polski w Duathlonie w Rumi w kategoriach junior młodszy i młodzik z tegorocznym rekordem życiowym na światowym poziomie w biegu na 5000 m - 14.41.75  oraz Karol Armuła ze Sportwise Krakow – medalista MP w duathlonie , w triathlonie oraz mistrz Polski juniorów w biegu przełajowym na 5 km z roku 2022 r.

W niedzielę w Rumi odbędą się łącznie 4 wyścigi. Jako pierwsi, o godz. 10:00 ruszą amatorzy, którzy walczą o medale Mistrzostw Polski w kategoriach wiekowych, czyli Age Group. Słowo amator w tym przypadku może nieco mylić, bo w tym gronie jest mnóstwo doskonałych i szybkich zawodników.

O 13:10 na starcie staną uczestnicy wyścigu o mistrzostwo Polski Młodzików (13-14) lat. 13:50 to godzina startu Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Natomiast o 15:00 start główny, czyli wyścig Elity, Młodzieżowców i Juniorów.

Dekoracje zwycięzców amatorów w kategoriach wiekowych rozpocznie się o godz. 12:00, a zwycięzców rywalizacji w sporcie kwalifikowanym o godz. 17:00.

I jeszcze słów kilka o dystansach. Kategoria Age Group rywalizuje na trasie o długości 27,5 km (5 km bieg + 20 km rower + 2,5 km bieg). Młodzicy – 7,35 km (1,25 km + 5,6 km + 0,5 km). Juniorzy Młodsi – 14,55 km (2,5 km + 10,8 km + 1,25 km). Elita, Młodzieżowcy, Juniorzy – 28,7 km (5 km + 21,2 km + 2,5 km).

Wszystkie wyścigi odbędą ze startu wspólnego 7,5 linii startowej na usytuowanej na ul. Dębogórskiej . W rywalizacji MP młodzików, MP juniorów młodszych oraz MP Elity, U-23 i Juniorów nastąpią dwie fale startowe . W pierwszej falii wystartują mężczyźni a w drugiej po 60 sekundach kobiety.

Więcej informacji o Mistrzostwach Polski w Duathlonie Rumia 2023 na stronie internetowej imprezy: http://duathlonenergy.pl/

Partnerzy i sponsorzy imprezy: Miasto Rumia, Samorząd Województwa Pomorskiego, Powiat Wejherowski, PUK Rumia, AronPharma oraz SISU.

Organizatorzy: UKS Tri-Team Rumia, Polski Związek Triathlonu, MOSiR Rumia, Energy Events

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Partner Mistrzostw Polski w duathlonie

Patron medialny

Patron medialny cyklu

Aktywni - Swim, Bike, Run