Duathlon Energy Triathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events
06.08.2016 900

Triathloniści jak Stolemy!

Zanim Kaszubami zawładnął człowiek panami tej krainy były Stolemy. Kształtem przypominały ludzi, ale wzrostem przewyższały ich kilkakrotnie. Posiadały też ogromną siłę. Drzewa wyrywały niczym źdźbła trawy. Ciskały wielkimi głazami jak ziarnkami grochu... Na terenie całej gminy Gniewino znajdziecie kilkanaście figur Stolemów przyjżyjcie się im dokładnie, mają coś z triathlonistów...

Gmina położona w północnej części województwa pomorskiego w powiecie wejherowskim. Obszar 176 km2 stanowi niezwykłą część malowniczego Pobrzeża Kaszubskiego.

Jedną z atrakcji turystycznych gminy Gniewino jest kompleks "Kaszubskie Oko" w skład kompleksu wchodzi wieża widokowa o wysokości 44 m, z której można podziwiać piękne widoki najbliższej okolicy: zbiornika górnego Elektrowni Szczytowo- Pompowej Żarnowiec, farmę Elektrowni Wiatrowych, morenowe wzgórza Jeziora Żarnowieckiego, pozostałości po budowie elektrowni jądrowej oraz Morze Bałtyckie. Wszystko to można podziwiać pokonując 212 schodów lub wjeżdżając windą na wysokość 36 m.

Architektura kompleksu przedstawiona została w formie oka. Głównym elementem jest „źrenica”- Wieża Widokowa. Kopiec, na którym stoi wieża oraz rabaty stanowią „tęczówkę oka”, natomiast drewniane pergole symbolizują zarys rzęs.

Atrakcje kompleksu: 18 stanowisk do gry w minigolfa, ziemne pole szachowe, plac zabaw w postaci „Statku Piratów”, mini park linowy, naturalnych rozmiarów makiety dinozaurów: Triceratops, Tyrannosaurus Rex, naturalnych rozmiarów makiety Stolemów - kaszubskich siłaczy, ścianka wspinaczkowa.

Miłośników leśnych spacerów, polowania z aparatem czy po prostu - wypoczynku na łonie przyrody, zapraszamy na nowo powstałą leśną ścieżkę ekologiczną w lesie sąsiadującym z Hotelem Mistral Sport****. Wizyta na naszej ścieżce może być doskonałym wstępem do poznawania lasów Gminy Gniewino.

Wejście na ścieżkę ekologiczną znajduje się przy drodze dojazdowej do Hotelu (przed rondem). Ścieżka przyjazna jest zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla ludzi starszych. Pozwala na swobodny spacer, wypoczynek na jednej z siedmiu ławeczek, albo poznawanie skarbów natury poprzez 22 tablice edukacyjne (w tym pięć zredagowanych z myślą o najmłodszych: „Dzik", „Sarna", „Jelen" , „Lis" i „Żuraw"). Przebieg całej ścieżki poznajemy na powitalnej tablicy z mapą.

Unikalnym elementem ścieżki jest miejsce spotkań z ośmioma ławkami i „mównicą", które z powodzeniem pozwoli na przykład na prowadzenie zajęć edukacyjnych, czy też meetingu konferencyjnego na świeżym powietrzu - pod "zielonym dachem" lasu.

Impreza Gniewino Triathlon Energy jest wspierana przez Gminę Gniewino - www.dobremiejsce.gniewino.pl - www.hotelmistralsport.pl

Poprzedni artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Partner Mistrzostw Polski w duathlonie

Patron medialny cyklu

Patron medialny cyklu

Aktywni - Swim, Bike, Run