Duathlon Energy Triathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events

Duathlon energy

13.04.2019 1826

Konferencja prasowa przed LOTTO Duathlon Energy 2019 [relacja, zdjęcia]

Za nami konferencja prasowa przed LOTTO Duathlon Energy 2019 w Rumi. Co o mistrzostwach Polski w duahtlonie sądzą władze miasta Rumi? Jak oceniają trasę zawodnicy? Kto według dyrektora sportowego jest faworytem? Przeczytajcie relację, w której wybraliśmy dla Was najciekawsze wypowiedzi z konferencji prasowej.

Jako pierwszy głos zabrał Ariel Sinicki, przewodniczący Rady miasta Rumi. 

- Miasto Rumia po raz trzeci jest gospodarzem LOTTO Duathlon Energy, imprezy rangi mistrzostw Polski w Duathlonie. Rumia jest przyjacielem sportu, w 2016 zdobyliśmy tytuł Sportowej Gminy Roku. Ponadto jesteśmy dumni, że w naszym mieście mamy wspaniały klub UKS Tri-Team Rumia. Mocno im kibicujemy i gorąco wierzę, że na koniec mistrzostw będziemy mogli z dumą ogłosić, że jeden z medali pozostał w Rumi - powiedział przewodniczący Rady miasta Rumia, Ariel Sinicki. 

W konferencji wziął udział także wiceprezes Polskiego Związku Triathlonu, Paweł Młynarczyk

- Z przyjemnością oddajemy w ręce miasta Rumi, a także firmy EnergyEvents organizację mistrzostw Polski w duathlonie. Mamy do nich pełne zaufanie. Wiemy, że organizacja LOTTO Duathlon Energy stoi na najwyższym poziomie - podkreśla wiceprezes, Paweł Młynarczyk.

Przedstawiciel związku zdradził na konferencji prasowej, że jest szansa na kontynuowanie imprezy w Rumi przez najbliższe lata.  

- Pracujemy wspólnie nad podpisaniem trzyletniego listu intencyjnego, aby organizatorzy i miasto Rumia byli pewni, że co roku impreza zagości w kalendarzu Polskiego Związku Triathlonu - dodał Młynarczyk. 

O specyfice trasy, o faworytach, o samej imprezie opowiedział dyrektor sportowy LOTTO Duathlon Energy Rumia 2019, Piotr Netter

- Rok temu podczas zawodów na I odcinku rywalizacji mężczyzn złamaliśmy czas 15:12, czyli zbliżamy się do granicy 3 minut na kilometr,  a tym już trzeba się chwalić. Nie wiem, czy w tym roku mamy na tyle dobre warunku pogodowe, aby liczyć na rekordy. Byłbym zdziwiony, gdyby tak się stało, aczkolwiek kibicuje każdemu, aby osiągnął jak najlepszy rezultat.  

Według Piotra Nettera możliwe są dwa warianty wyścigu: asekuracyjny, albo mocne tempo od samego początku zawodów.

- Jeśli chodzi o drugi wariant to potrzebujemy do takiego scenariusza trochę szalonych zawodników. Na pierwszych zawodach Aquathlonu w tym roku tak właśnie było. Niemniej jednak liczę przede wszystkim na rekord frekwencji, organizacyjnie sprawnie przeprowadzone zawody i walkę fair play - powiedział Piotr Netter. 

W drugiej części konferencji prasowej wzięli udział zawodnicy UKS Tri-Team Rumia - ambasadorka LOTTO Duathlon Energy 2019 Roksana Słupek oraz Kamil Damentka.

- Niestety w tym roku nie mogę wystąpić, ale mam nadzieję, że w następnej edycji będę mogła walczyć o medal. Myślę, że w tym roku w rywalizacji kobiet faworytką jest Marysia Cześnik. Miałam okazję z nią trenować przez pięć tygodni i jest mocna. Nie skreślam także Małgorzaty Otworowskiej, która już kiedyś udowodniła, że bycie matką dwójki dzieci wcale nie przeszkadza w odpowiednim przygotowaniu do zawodów - mówiła o swoich faworytkach Roksana Słupek. 

Organizatorzy spodziewają się niezbyt dobrej pogody dla zawodników. Obawiają się o niską temperaturę (5-8 stopni Celsjusza) oraz o podmuchy wiatru. Jak czynnik pogodowy wpływa na przygotowania i taktykę uczestników LOTTO Duathlon Energy 2019 w Rumi?

- Wpływ pogody może być świetnym przykładem w rywalizacji kobiet. Wiemy, że faworytką jest Marysia Cześnik, ale ona z kolei nie przepada za taką aurą. Rozmawiałam dziś z Kamilem Damentką i zastanawiamy się jak ubrać się na zawody, bo poza strojem startowym coś jeszcze się przyda, aby mięśnie wytrzymały trudy duathlonu - mówi Roksana Słupek. 

Co zawodnicy sądzą o trasie LOTTO Duathlon Energy 2019 w Rumi?

- Lekko się uśmiechnęłam, kiedy dyrektor sportowy, Piotr Netter, powiedział, że zawodnicy lubią trasę. Tylko jedna ważna rzecz: jak się jedzie pod wiatr to… trzeba walczyć i zaciskać zęby (śmiech)  - skomentowała Roksana Słupek.

- Trasę znam dobrze i wiem czego się spodziewać na trudnym kolarskim odcinku. Warunki w niedzielę nie będą łatwe. Dochodzi element taktyki, pomysłu na start. Sam jestem ciekaw jak mistrzostwa będą wyglądać - ocenił Kamil Damentka. 

Kamil Damentka świetnie rozpoczął tegoroczny sezon i w niedzielę jest jednym z faworytów wyścigu Elity LOTTO Dutathlon Energy 2019 w Rumi.

- Cieszę się, że wracam do rywalizacji, a tego mi brakowało. Przygotowania miałem spokojne, niczym niezakłócone, więc jestem zadowolony. Podczas pierwszego startu w Aquathlonie tydzień temu sam siebie zaskoczyłem. „Życiówka” w pierwszym starcie sezonu naprawdę cieszy. Nie mogę się już doczekać niedzielnego startu w LOTTO Duathlon Energy 2019 - mówi zawodnik UKS Tri-Team Rumia. 

- Trasę znam dobrze i wiem czego się spodziewać na trudnym kolarskim odcinku. Warunki w niedzielę nie będą łatwe. Dochodzi element taktyki, pomysłu na start. Sam jestem ciekaw jak mistrzostwa będą wyglądać. 

- Nie jestem typem zawodnika, który lubi mocny początek. Wolę trzymać się stawki i obserwować.

Zawodnicy pytani przez dziennikarzy, które miejsce trasy w Rumi najbardziej lubią, odpowiedzieli:

- Prosta na ulicy Starowiejskiej jest fantastyczna. Wszytko widać, jest szeroko zawodnicy biegną w peletonie. Bardzo to lubię trasę w Rumi - powiedzial Damentka. 

- Moim ulubionym miejscem jest rondo im. Jana Pawła II obok MOSiR w Rumi. Jest tam pełno kibiców, którzy mocno pomagają, gdy na drugim, czy trzecim odcinku łapią skurcze - dodała Roksana Słupek. 

ZOBACZ GALERIE Z KONFERENCJI 

PROGRAM LOTTO Duathlon Energy 2019 Rumia.

09:00 - 10:15 

Biegi dla dzieci i młodzieży (impreza towarzysząca) 

10:30 - 10:45 

Odprawa techniczna dla zawodników 

11:00

Otwarcie Mistrzostw Polski w Duathlonie

11:15

START Mistrzostw Polski Age Group - wyścig I

13:00 

START Mistrzostw Polski młodzików i juniorów młodszy - wyścig II

14:00

Prezentacja ELITY przed wyścigiem głównym 

14:15 

START Mistrzostw Polski ELITY - wyścig III 

16:00 

Dekoracja zwycięzców

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Partner Mistrzostw Polski w duathlonie

Patron medialny

Patron medialny cyklu

Aktywni - Swim, Bike, Run